Biathlon chce znieść MS 2021 w Tumen, Rosjanie planują walczyć w sądzie

mistrzostwa świata w biathlonie w 2021 roku w Tumen nie. Rosyjscy organizatorzy dzisiejszej decyzji Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) mają mistrzostwo do 24 lutego zrezygnować, w przeciwnym razie organizator wyborów zeszłorocznego unieważniony. Werdykt wykonawczy następnie zatwierdzone przez Nadzwyczajne Kongresu IBU w Austrii Fieberbrunn najbliższej Hochfilzen, które w czwartek rozpoczną się mistrzostwa świata.Rosjanie jednak MS zrezygnować chcą i zagroził pozwy.

„Decyzja ta mile widziane, nawet gdyby się już dużo wcześniej i nie mogą być rozpatrywane dopiero teraz, w przeddzień Mistrzostw Świata”, powiedział CTK szef czeskiego Stowarzyszenia Jiri Hamza.

strona rosyjska nie chce obsługiwać MS przyjść bez walki. „Jesteśmy absolutnie przeciwko dobrowolnego poddania mistrzostw,” powiedział prezes TASS rosyjskiego Biathlon Union (RBU) Alexandr Kravcov.


„Uważamy, że złożyła pozew. I to jest chyba tylko Sąd Sport Arbitrażowego CAS” zasugerował Kravcová że cała sprawa może mieć konsekwencje sądowe.

Kongres IBU spotkał się między innymi ze względu na intensywne działania sami konkurenci w walce z dopingiem państwowy organizowany odsłonięty w Rosji.IBU zwołanie Kongresu zareagowały również do tak zwanego raportu McLarena na dopingu, który powinien obejmować również 31 rosyjskich biathletes. Po tej trójki zawodników Michal Šlesingr, Martin Fourcade i Lowell Bailey napisali petycję z propozycji wprowadzenia surowych kar.

IBU tworzy obecnie grupę roboczą, która wymaga sportowców zajmie i opracowania nowych sankcji karnych za wykroczenia dopingowe dla sportowców i federacjami krajowymi.

byłoby zdania ośmioletniej dla pozytywnego wyniku, duże kary finansowe i utrata miejsc pracy w Pucharze Świata dla kraju.Przeciwko ośmiu roku zakaz uruchamiania IBU wstał, ponieważ nie odpowiadają rzeczywistej kodeksu Międzynarodowej Agencji Antydopingowej (WADA).

IBU ma do czynienia z ostrą krytyką za bycie Tumen przyznano hosting we wrześniu ubiegłego roku na mundialu w 2021 roku, pomimo faktu, że na podstawie raportu McLarena nie zaleca WADA. Już w grudniu IBU emeryturze Mistrzostwa Świata Juniorów Rosyjskiej w wyspie i Puchar marca w Tiumeń.

Prawo w teatrze SM jest obecnie w obliczu krytyki także Federacji Rosyjskiej uznaje się, że w Hochfilzen nominowany Alexandra Loginova i Irina Starychovou którzy tylko niedawno służyć karę za doping.

Nowe organizatorzy MS w 2021 wybiera właściwą IBU Kongresie w lecie 2018 roku w miejscowości Porec. Na spotkaniu w Chorwacji powinny być również omówione i zatwierdzone nowe przepisy antydopingowe.Więcej: stolik dla dzieci do rysowania