Djokovic pokonał Nadala w finale wielkiego

Melbourne. Serbski tenisista Novak Djokovic obronił tytuł w potrzebie Cup Australia na pół sekundy o świcie czasu miejscowego, 5: 7, 6: 4, 6: 2, 6: 7 (5: 7), 7: 5 do 353 minut. Otrzymał taką samą premię 2,3 miliona dolarów australijskich jak Azarenka w 82 minut.

To był najdłuższy mecz w historii Australian Open (przed Nadal – Verdasco 2009, 5:14), a najdłuższy Grand Slam końcowy kiedykolwiek (przed Wilander – Lendl w US Open 1988 w 4:54). Nadal jest pierwszym zawodnikiem w historii, który stracił trzy finału Grand Slam w rzędzie.

Trzy zwalcza jednostki i dwójek i równych rywali Djokovic – Nadal rekord. Novak zdobył piąty tytuł Grand Slam, w tym trzecie miejsce w Australii i dołączył do profesjonalnego era takich jak Agassi, Federer Wilander.Wygrał trzy Grand Slam trofea z rzędu (w ubiegłym roku, Wimbledon i US Open) jak Laver, Federer, Sampras Nadal.

ciągnie serię 21 Grand Slam pasuje, nie tracąc. Rod Laver przekazał trofeum dla drugiej rano, zanim jeszcze pełnego rzędu (15.000 osób) noszących jego imię. Oto kilka fotek z góry początkowego Grand Slam 2012. Zobacz galerię zdjęć & gt; & gt;

Djokovic może zakończyć finału już w 4 zestawów, a wynik 4: 3 i 40: 0 3 brejkbaly nie wykorzystywane do stanu 5: 3 do 3 tajbrejku wyrzucił życiem prognozowania. W 5. zestaw do Rafa prowadził 4: 2 i 15: 0, kiedy Novak zwolniony niespotykany zwrot. Ten pozornie

Hiszpan złamał bo Srb wyraźnie wskazała, że ​​nie zrezygnuje. Z wynikiem 4: 4 graczy grał nieprawdopodobnie wymianę z 31 uderzeniami, a po kontrze 6 do 5 Novak ma dopodával do zwycięstwa.Teraz gra z Nadal teraz tylko 14:16 i wygrał 7 meczów z rzędu. Rafael Nadal

Djokovic przyszedł na konferencję prasową o 4 nad ranem: ,, największą grą w życiu? Według dramat i statystyki mogą być, ale mogę umieścić go obok Wimbledonie, bo to marzenie każdego chłopca. Jestem bardzo dumny, grałem na oczach Lavera i innych legend, mam do wielkich nazwisk w historii. Oboje mógł wygrać. Chociaż jesteśmy profesjonalistami takie mecze powinniśmy sobie poradzić, ale ten był wyjątkowy. Z tych czasów, w których żyjemy i ofiary, daliśmy tam ostatnie krople. Podsumowując już decyzję tylko szczęście, będzie VIERA „

Nadal:. ,, Najtrudniejszy mecz w moim życiu, byłem wyczerpany, to był wielki tenis, wspaniałe widowisko dla fanów.Jestem dumny, że jestem częścią tego dramatu, miałem okazję pokonać najlepszych tenisistów świata i był najbliżej całej końcowego – gra i psychicznie. To zachęcanie pre-season. Pewne szanse nie używałem, ale ani on pamiętać, że traciłem 1: 2 w zestawach 3: 4 i 0:40.

W ubiegłym roku to pewnie stracić ten mecz. Innym pozytywnym jest to, że po urazach grałem na wysokim poziomie, a także fizycznie mam przetrwał i powoduje o tym doświadczeniu. Z wynikiem 4: 2 i 15: 0 Novak grał wielki powrót, co kiedykolwiek widziałem. Prawdopodobnie najlepszy w historii. I przywiódł go gra Federera w US Open, teraz z powrotem do wojny.To dziwne, ale myślę, że nigdy nie mianować wiele pozytywnych punktów po ciężkiej porażce „.

chlewie roku zobaczyłem zupełnie 686,006 widzów, co stanowi ponad 32.000 więcej niż predlanský rekordu. W pierwszą sobotę nadszedł dzień i noc mecze razem 80,649 osób, co jest absolutnym rekordem Grand Slam w świecie na jeden dzień.

Nadal przyszedł spotkań domu, gdy piąty administracja GEME przełamał przeciwnika i po potwierdzeniu kontra objął prowadzenie 4: 2nd

Djokovic, który miał päťsetovom po maraton półfinale z Brytyjczyk Andy Murray o jeden dzień off mniej, wykonany zbyt wiele niewymuszonych błędów, nie oparła swój ulubiony backhand wzdłuż linii.Po wymianie innych pocisków, natomiast Djokovic wygrał trzy kamienie w rzędzie, a okazało się, że 5: 4, jednak zestaw konkluzja należała przyszłość.

Hiszpan w stanie 5: 5 dzięki kilku forhend zwycięzcy wziął Djokovic i obsługa w ich własnej administracji następnie przekształcony w trzeciej kolejności siewu.W drugim akcie Djokovic dodany do agresji, poprawa procentu pierwszego zgłoszenia i zwrotów, a karta zaczęła się obracać.

W czwartym GEME mieszkaniec Belgradu po powodzeniem w oleju Nadal kontrataków, zbudował prowadzenie 4: 1 w trakcie zbioru wystarczyło do utrzymania usługi. Spaniel przeszły pistolet, wynik 2: 5 z dala nasion, w dziewiątym GEME po podaniu Djokovic dalej zmniejszona do dwóch, i 4: 5

Srb ale z wielkim obhodení backhand i kolejnych usterek Naďalová podwójnymi ostatecznie wygrał drugi zestaw w swych dzięki prospech.Djokovič do doskonały ruch zdominowany korcie centralnym, stale wciśnięty Nadal w defensywie, aw trzecim akcie dozwolonym Jinx Hiszpan tylko dwa kamienie.

Skończył mu wygraną forhend nad linią.W czwartym Sete Djokovic miał pod warunkiem, 4: 3 decyzja o jego rakiety przy podawaniu Nadal prowadził 40: 0TH Hiszpan ale potem wygrał pięć w rzędzie Shaman wiązana na 4: 4, co z nim wywołał eksplozję radości.

Centrum jest gem koniec odkryto krople deszczu po czterech godzin bez dopasowania po których następuje krótkie przerwy i musiały zakończyć dach schowane.

los czwartego zestawu, ostatecznie tie-przerwy, które doprowadziły Djokovic 5: 3- Ale wtedy Nadal zdobył cztery punkty z rzędu i zmusić piąty set. Na początku była solidna organizacja mówić Spaniel rozhodujceho a Oderwanie od szóstego GEME prowadzenie 4: 2nd

Djokovic Jednak w porównaniu do 4: 4, w jedenastym GEME ponownie złamał administracji Španielova oraz w rzeczywistym usługa następnie przekazywane do pomyślnego zakończenia.Z wynikiem 6: 5 przekształconego po wygranej forhend na jej pierwszym punktem meczu, kiedy zanim mógł zapobiec brejkbal.