Korona dla Fink Kuitunen

Lahti. Trzydzieści fiński biegacz skoki z Kangasniemi Virpi Kuitunenová Ciebie po mistrzostwach lutego w Japonii, gdzie zdobyła trzy tytuły, zachować formę. W sobotę przeciwko Lahti wygrał sprint stylem dowolnym i ostatecznie zapewniła dużą Kryształową Kulę dla zwycięzcy Pucharu Świata. Finlandii ponadto dostał w twarz sprint oceny.

Męska sprint stał zdobycz Nóra Pettera Northug. Złoto Finišman przekaźnik 4 x 10 km od niedawnego MS w Sapporo Northug pokonać w terminalnych 1,2 sekundy kolega Jens Arne Svartedala. Biegacze słowaccy nie powiodło się. Michal Malák zakończeniu 51. miejsce ze stratą 8,44 Davorin Škvaridlo podbite przedostatnie 71 miejsce (+18.36 s).

Norwegowie świeciły nawet we wczorajszym Uruchom 15 km klasycznym.Björn Hjelmeset wygrał, dla których było to siódme zwycięstwo w SP karierze wyścigu, trzeci na długim torze. Ostatnio cieszył się ponad rok temu, 22 stycznia 2006 roku w sprincie w Oberstdorfie. Tridsaťpäťročný troje dzieci kapitalizowane formę z zeszłego tygodnia, kiedy Mistrzostwa Świata w Sapporo zdobył złoto w klasycznym 50 km i przekaźnika.

Hjelmeset być wykończenie prąd przed drugim przewodem rodakiem Eldar Ronning 26.1 sekund. Drugi padł 6/10 Tobias Angerer. Trzydzieści lat niemiecki mówił szósty w tym sezonie na podium iz zyskiem 60 punktów konsolidacji prowadzenie w ogólnej ocenie mundialu.

Przed drugą Legkovom Alexander ma prawie štyristobodový ołów i po sprint środę w Drammen może być taki sam zwycięzca Pucharu Świata.Angerer byłoby obronić Kryształową Kulę z ubiegłego roku.

Obie drużyny i przedstawiciele słowackich. Ivan Bátory stracił prawie półtorej minuty, a zakończył na 13. szczebla. Batory był bliski zawarcia pierwszej dziesiątce, dziesiąty Francuz Vincent Vittoz stracił prawie 10 sekund.

„Występ nie był optymalny, miałem wrażenie, że mi brakuje iskry były odcinki gdzie miałem kłopoty. Tym bardziej cieszę się 13 miejsce „, powiedział im.

Martin Bajčičák wykończone w 27. miejscu, które zdobył po raz drugi w sezonie. Fakty SP