Możesz zmodyfikować to doświadczenie

3

Pierwsze wrażenia.

Przesiej piasek, połóż go na spodzie płytki, zrób wgłębienie w środku i nalej na niego alkohol, aby wypłynął nietypowy palnik. Wewnątrz dołu do wypełnienia wymieszaj 1 łyżkę cukru z ¼ łyżki wody sodowej. Ustaw ogień i poczekaj kilka minut.

Zobaczysz, jak mieszanina staje się czarna i zwiększa się kilka razy. Powstała substancja wyskoczy z rowka, przypominając węża, węża ognia z Gorynych, lub coś, o czym twoje dziecko wie więcej.

* Możesz zmodyfikować to doświadczenie.

Tworzymy pochodnię z tabletów z suchym alkoholem. Na górze umieszczamy glukonian apteka wapniowy – kilka tabletek. Podpalone i od razu można podziwiać niezwykłe show. Powstały cud, w postaci niecodziennej postaci, będzie miał duży rozmiar, a jego wzrost będzie szybki.

– Wyświetlanie fizyki cytrusów.

Aby to zrobić, musisz wziąć balon i pomarańczę. Jeśli sok ze skórki pomarańczowej spadnie na nadmuchaną piłkę, natychmiast się zerwie. Wynika to z substancji zawartych w olejku z pomarańczy i erodującej gumy. Jeśli palec zanurzony w oleju aromo potajemnie dotknie nadmuchanej piłki, pojawi się ostry trzask i wszyscy będą zachwyceni niespodzianką.

Możesz spędzić prosty eksperyment z 2 pomarańczami. Oczyść jeden i zostaw drugi tak, jak jest, i oba w pojemniku z wodą. Oczyszczone spadną na dno, a wraz ze skórą – unoszą się na powierzchni. Faktem jest, że między miazgą a skórą znajduje się warstwa powietrza, która zatrzymuje owoc w wodzie. Jest to porównywalne do nadmuchiwanego koła, które trzyma dzieci powyżej wody.

– Jajko bez skorupki.

Po kilku dniach przebywania jajka w occie, jego skorupa rozpuszcza się i pozostaje tylko zawartość surowego jaja. To doświadczenie można pokazać dzieciom i powiedzieć, do czego prowadzi niechęć do mycia zębów.

– Listy i rysunki wykorzystujące niewidoczny atrament.

W przypadku tuszu stosuje się zwykłe mleko, które jest napisane lub narysowane na białym papierze. Na początku nic nie jest widoczne, ale po przytrzymaniu gorącego żelaza na prześcieradle pojawia się tam wszystko napisane. Dzieci nie będą w stanie zrozumieć, jak wszystko się stało, i będą postrzegać je jako punkt skupienia. A dla starszych dzieci można powiedzieć, że z działania gorących enzymów mlecznych zaczynają się palić.

Tusz sympatyczny może być wykonany z sody i soku z cytryny, rozcieńczony wodą 1: 1. Można ich używać do tworzenia pirackich kart, wiadomości typu spyware, tajnych nagrań itp.

Zainteresowane dzieci będą szukać innych ciekawych doświadczeń i starają się zdobyć nową wiedzę.