Nawet dorośli obawiają się nieznanego

4

Nadchodzi czas, gdy włosy dziecka odrastają i wymagają strzyżenia. Ale dziecko kategorycznie odmawia pójścia do fryzjera, a matka sama nie może go ciąć, ponieważ dziecko płacze i próbuje uciec. Ta sytuacja jest znana większości rodziców różnych pokoleń. Co zrobić z dzieckiem, zgodziło się na fryzurę.

Jak wyciąć dziecko, jeśli się boi i odmawia?

Nawet dorośli obawiają się nieznanego. A dzieci szczególnie boją się tego, co nieznane i nowe, ponieważ widzi spiętą twarz rodzica, obcego fryzjera na krześle, przerażające nożyczki lub nucącą maszynę do pisania. Nigdy tego nie doświadczył i to jest alarmujące.

Aby uspokoić dziecko i przekonać go, by zrobił piękną fryzurę, musisz użyć kilku wskazówek.

– Szkolenie wstępne.

Najlepiej przygotować dziecko z wyprzedzeniem na wizytę u fryzjera. Musimy mu powiedzieć, co ciotka zrobi z jego włosami. Na przykład: „Dzisiaj pójdziemy do fryzjera, a ciotka da ci włosy, żeby nie dostały się do twoich oczu i uniemożliwiły ci zabawę. Nie bój się, bo wszyscy ludzie to robią. Po strzyżeniu staniesz się piękna i będziesz podziwiać siebie w lustrze „.

– Zagraj w fryzjera.

Jeśli dziecko nie poddaje się perswazji, możesz pokazać mu na przykładzie, że nie boli. Możesz odciąć kawałek włosów własnych lub ojca. Daj mu nożyczki dziecięce i baw się w salonie fryzjerskim, gdzie będzie ciąć lalki lub zwierzęta. Zwykle podejście do gry pomaga w wielu kwestiach.

– Opowiedz bajkę.

Jeśli nie masz bajek na temat fryzury, samemu stwórz ciekawą historię. Na przykład, jako dziecko bało się iść do fryzjera i jego długie włosy rosły, co uniemożliwiło mu jedzenie, oglądanie zabawek i straszenie wszystkich. Kiedy jego włosy zostały obcięte, stał się piękny. Wszyscy byli szczęśliwi i dawali mu prezenty.

– Pokaż wideo lub udaj się na wycieczkę do fryzjera.

Dziecko zobaczy, że wszyscy bez lęku siedzą w fotelu na fryzurę. Nikt nie płacze, ale wręcz przeciwnie, wszyscy odchodzą szczęśliwi i przemienieni.