Około rok temu do „Manchester United”

Około rok temu do Manchesteru United dołączył Shinji Kagawa. Przeanalizujmy sezon, który spędził japończyk, i spojrzeniem jego perspektywy w Manchesterze.

Ujawni czy Moyes potencjał ?Zdjęcie: Getty Images
Pierwsze 12 miesięcy w Anglii odbyły się dla na pewno nie tak, jak planował. Japończyk nie był w stanie wyjść na swoje optymalne kondycji, zderzył się z urazami i nie udało się szybko dostosować się do angielskiej Premier League. Podczas gdy „czerwone diabły” nie mogą nazwać 17 milionów funtów, które były rozdawane za gracza Borussii, uzasadnione inwestycją. Choć, oczywiście, na rynku azjatyckim klub zarobił od tego przejścia sporo, ale mimo wszystko nie dla tego japończyk na Mglisty Albion. Po odejściu z Dortmundu, Kagawa został oceniony jako bardzo obiecujący atakujący gracz, za plecami którego – bezpośredni udział w dwóch czarno-żółtej drużyny.


Dojazd z drugiej japońskiej ligi za śmieszne 350 tysięcy euro, japończyk od razu zabrał się do dzieła i nagle zaczął świetnie grać jeszcze w pre-sezonie meczach w lecie 2010 roku. Wtedy wiele eksperci twierdzili, że Bundesliga to nie Japonia i po prostu dzień na spacery na pola, ale Juergen Klopp znalazł podejście piłkarz. Shinji nie brakowało przez cały mecz, ale godzinę gry, który po raz pierwszy zawiódł mu , piłkarz przeszedł w pełni. W drugim swoim sezonie Dortmund Kagawa był już żelazną graczem podstawy. Pierwsza runda mistrzostw „Borussia” przeprowadziła wtedy gorzej „Bawarii” i prawie cały drugi etap mistrzostw straciła Götze. W tak trudnej chwili nie pojawiły i zdolności przywódcze. Japończyk wziął na siebie cały kreatywny w ataku, i w dużej mierze, to właśnie dzięki niemu „Borussia” udało się po raz drugi z rzędu stać się mistrzem Niemiec. A potem okazało się, że od samego dzieciństwa Kagawa chce grać dla Manchesteru United. Japończyka nie mylić niełatwe losy Nuri Sahin, który nie łapie się w madryckiej „Real”, i udał się do Anglii.

W Manchesterze wszyscy zaczęli kojarzyć z Ji Sung Puckiem, ale do sportowych sukcesów japończyk, dopóki nie zbliżył się. Jeśli spojrzeć na statystyki i porównać wyniki ostatniego sezonu w Dortmundzie i sezon w Manchesterze, to otrzymamy następujący obraz: w Bundeslidze japończyk strzelił, wydałem asysty i uderzył na bramkę około trzy razy więcej niż w APPLE. A wszystko z powodu tego, że gracz używa nie do końca zgodnie z przeznaczeniem. Shinji był pozbawiony tej atakującej swobody w działaniach, które miał w Dortmundzie. Manchester musi coraz więcej temu – dokładnie tak grał Ji Sung Pak; był dobry jak w działaniach obronnych, jak i w ataku. Kagawa samo jest z natury bardziej koncentruje się na ataku.

Sir Alex Ferguson z pewnością wielki trener, który odkrył talent wielu piłkarzy, ale nawet u wielkich zdarzają się pomyłki. Nie chodzi o to, że nie trafiłeś z zakupem . Rzecz w tym, że po prostu nie znalazłem mu właściwego stosowania, jak to było brazylijczyk Anderson. Może po prostu nie zdążył. Do nowego układu „UNITED” Davida Kagawa może stać się pierwszym krokiem do autorytetu. Zespół na pewno opuści Wayne Rooney, a to świetna okazja, aby dać sprawdzą się w połączeniu z Van Persie. Jeśli Moyes widzi to i zrozumie cały potencjał rozgrywającego imię:, to być kłopoty obronie przeciwnika. Na razie, w meczu z „” Kagawa otrzymał tylko pięć minut czasu gry, a szefowie Borussii rozdają wywiad o tym, że zawsze będą szczęśliwi z powrotu marnotrawny samuraja.