Tak często, książki dla dzieci w zaledwie kilka stron

Tak często, książki dla dzieci w zaledwie kilka stron, ale warto – jak gruba powieść dla dorosłych.
Tymczasem, pomimo wysokiej, jak się wydaje proste mieszkańca, ceny, jakości książki dla dzieci, jak i zewnętrzne znaczenie, w przeważającej części, jest nadal niezadowalający. Problemem tutaj, oczywiście, znajduje się w ogólnej sytuacji gospodarczej państwa, masowego ubóstwa wizytówki wydruk, w głębokim kryzysie gospodarczym.

76
Jeśli porównać, na przykład, nasza rosyjska sytuacja z sytuacji na Zachodzie, można zauważyć, że książki rosyjskich dzieci sprzedawane są teraz, a wręcz przeciwnie, bardzo tanie – pięć razy niższe niż ceny panujące w krajach rozwiniętych. Jednocześnie koszty produkcji książki w Rosyjskiej, 30-40% mniejszych kosztach niż za granicą [52]. Oznacza to, że okazuje się, że rosyjskie wydawnictwo nie tylko nie dostają wystarczająco dużo korzyści ze sprzedaży opublikowanej literatury, ale ledwo można odzyskać swoje koszty. Wydawcy i księgarze są zjednoczeni w ich opinii, że jest to konieczne, aby podnieść cenę publikacji. [52] Ale z drugiej strony, w przypadku wzrostu cen istnieje niebezpieczeństwo, że czytelnik, w większości bardzo bogaty, po prostu przestać kupować książki.
W dzisiejszym Zachodnim, książki dla dzieci są tradycyjnie drogie, nawet przez ich poziomu życia. Dokonywanie książkę, powiedzmy, $ 2, a sprzedaje za 15, 13 pozostałego Zachodniej wydawca płaci wysokie opłaty autorów, artystów, wydawców zapłacić duża część idzie do książek i publikacji reklamowych w celu zapewnienia zgodności z normami technicznymi. Możesz podać przykład ulotki reklamowe, podkreślając różnicę między sytuacją tu i za granicą: pisarza rosyjskiego dla dorosłych (pisanie książek wydawniczych), na Zachodzie, zgodziła się na usunięcie z tekstu i mate, i trudnych miejscach. Jak na Zachodzie, dzieło pisarzy dziecięcych zapłacił znacznie wyższy niż w Rosji, w imię pieniędzy idzie na ustępstwa pisarz, który nie będzie już do Rosji. A wręcz przeciwnie, bym podniósł krzyk o wolność prasy chwyt! [68]
W krajach zachodnich, sposób naturalny gospodarczej, bez interwencji państwa, wspierany przez jakość publikacji dla dzieci. A w większości krajów zachodnich, literatura dziecięca nie przyznała z ogólnego przepływu literaturze handlowej. Niemniej jednak korzystna obecna sytuacja gospodarcza sprawia, że ​​jakość publikacji są zgodne z normami krajowymi. W ostatniej dekadzie w zmian gospodarczych w Rosji wyemigrowała na zachód zjawisko komercjalizacji publikacji, ale jest w trudnej sytuacji ekonomicznej, podczas gdy tylko odgrywa negatywną rolę. Ponadto, nie jest kolejnym czynnikiem zauważalny spadek jakości literatury dziecięcej – jest zniesienie licencjonowania działalności wydawniczej [68]. Teraz opublikowanie może podejmować każdą osobę, nawet ktoś, kto nie lubi czytać książki. Publikowanie tak wiele dzieci, często opierać swoją politykę nie w oparciu o zasadę potrzeby dzieci, a z celów zwiększenie rentowności ich działalności. Stąd obojętność na aspekcie edukacyjnym treści książek dla dzieci.