Trybunał potwierdził, że obawy Skandal korupcyjny i Hauzr i Halama

Wśród oskarżonych w sprawie korupcji, który dotknął głównie czeskich niższych lig, gracze dowiedzieć z doświadczeniem w Premier League. Według sądu, na przykład, bramkarz Zbyňka Hauzra obrońca Jana Halamu i Martina Susa. ČTK powiedział przewodniczący sądu sędzia Strakonice Tomáš Uldrich. Teraz sąd będzie zamknięty od 6 czerwca przypadku, w którym dane z 18 oskarżonych rozpatrzenia.

Początkowo prokuratura wniosła oskarżenia przeciwko 22 osób. Cztery z nich otrzymała karę w postaci nakazu karnego.Wśród nich był, na przykład, inny były gracz ligi, a następnie funkcjonariusz Michal Káník. „Zrobił porządek kary i ostatecznie skazany na okresie próbnym,” powiedział CTK Uldrich gracza, który wcześniej pracował na przykład w Czeskiej Budziejowice, Viktoria Žižkov i w Londynie.

Podział sąd skandal na dwie grupy. Pierwszy z nich będzie zajmować się ściganiem na 6 czerwca i dotyczy Hauzr, Susa, Martina Doubka, Jana Halamy, Michala Halamy, Jana Kalendy, Jana Kosaka, Łukasza i Jana Hamster Leligdona. W drugiej grupie, z których proces rozpocznie się 8 czerwca Andrew Biro Jan Hanzal Petr Hlaváček David Jablonský Daniel Kaplan, Zdeněk Kopas Michał Macháček David Placák i Jan Procházka.

„grupy dzieli się w zależności od miejsca tenis oskarżeni wzorzysty.Oznacza to, że na przykład Zbyněk Hauzr ingerować w meczach drugiej grupy, „ powiedział Uldrich.

Oskarżeni podlega karze od zawieszenia wykonania kary na sześć lat więzienia. Według oskarżenia był meczów na różnych poziomach wyjątkiem jednak nie były pojedynki Premier League.

mafia licytacji zapłacił za wpływanie dopasowanie do 60.000 euro w gotówce. To głównie dotyczyły pojedynków top konkurencji. pierwsza liga próbować wpływać trzy razy, dwa razy koncentruje się na krajowej puchar. Ponadto akt oskarżenia dotyczy machinacje wokół dolnej pojedynkach i konkursach młodzieżowych.

Oprócz skandali piłkarskich uwikłanych i innych podmiotów.Winę już wcześniej przyznał Hauzrův byłego członka drużyny i przedstawiciel Słowackiej Ivan Hodúr i Republiki Słowackiej otrzymał trzy lata w zawieszeniu. Ponadto FIFA przyznała mu zakaz gry w piłkę na 25 lat.